Obchodné podmienky

Portál www.delap.sk je primárne určený užívateľom starším 18 rokov.

 

1. Spôsob objednávania

Objednávať si môžete on-line priamo na našich stránkach. Pokiaľ vám z nejakého dôvodu nefunguje priame objednávanie, môžete zaslať objednávku ako obyčajný e-mail na našu e-mailovú adresu delap@delap.sk kde uvediete presný názov tovaru, počet objednaných kusov, vašu presnú adresu a telefónne číslo. Pokiaľ chcete, môžete objednávku zaslať aj písomne na adresu uvedenú v kontakte, prípadne zavolajte na kontaktné telefónne číslo, na ktorom vám radi odpovieme na vaše otázky.

Podmienkou pre platnosť objednávky je vyplnenie všetkých povinne označených údajov v objednávkovom formulári. Objednávka je zároveň návrhom kúpnej zmluvy, ku ktorej uzavretiu sa nevyžaduje potvrdenie objednávky predávajúcim a zmluva tak vzniká samotným dodaním tovaru. Po zaslaní objednávky vám automaticky obratom príde potvrdenie o prijatí objednávky.

2. Povinnosti predávajúceho

Zákazníkom sa zaväzujeme dodať:

  1. Druh a množstvo tovaru v kúpnej cene a za platobných podmienok, ktoré platia v deň odoslania objednávky.
  2. Tovar, ktorý vyhovuje normám, predpisom a nariadeniam platným na území SR.
  3. Tovar, ktorý bude vhodne zabalený, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy.

Nezodpovedáme za:

  1. Oneskorené dodanie tovaru zavinené prepravnou spoločnosťou.
  2. Oneskorené dodanie tovaru zavinené nesprávne udanou adresou prijímateľa.
  3. Za poškodenie zásielky zavinené prepravnou spoločnosťou.
  4. Prípadné nedodanie tovaru, ku ktorému došlo vinou výrobcu (dodávateľa) v dôsledku akéhokoľvek obmedzenia prípadne zrušenia distribučných práv alebo iných nepredvídateľných prekážok.
  5. Výber tovaru zákazníkom. Ak po prevzatí zásielky zákazník zistí, že tovar už má alebo nezodpovedá jeho predstavám,takýto tovar nemôžeme považovať za oprávnenú reklamáciu.

3. Povinnosti kupujúceho

Kupujúci sa zaväzuje:

  1. Objednaný tovar prevziať, skontrolovať neporušenosť obalov a v prípade akýchkoľvek závad nám tieto bezodkladne oznámiť.
  2. Zaplatiť za tovar kúpnu cenu vo výške a v zmysle platobných podmienok platných v deň odoslania objednávky.

V prípade, že si kupujúci tovar neprevezme (na základe objednávky), predávajúci si vyhradzuje právo uplatniť svoj nárok na náhradu vzniknutej škody. V prípade, že si zákazník tovar neprevezme pri prvom doručení, a požaduje opätovné doručenie tovaru, je povinný uhradiť náklady prvého, opätovného doručenia tovaru, ako aj náklady na vrátenie tovaru predávajúcemu.

4. Ceny tovaru

Ceny uvedené v našom internetovom obchode sú platné v čase objednania tovaru. Vyhradzujeme si právo tlačových chýb a zmeny cien, v prípade zmeny peňažných kurzov, pri výraznom náraste inflácie alebo pri výrazných zmenách dodávateľských podmienok od výrobcov a ostatných dodávateľov tovaru. Ceny sú uvedené s DPH.

Dokladom o predaji je faktúra, alebo pokladničný doklad, ktorý je pripojený ku každej zásielke, a ktorý slúži zároveň ako dodací a záručný list. K cene tovaru je pripočítané poštovné.

5. Dodacie podmienky

Objednávky vybavujeme priebežne s tým, že každú objednávku vybavujeme jednorazovo, to znamená, že ak niektorí z objednaných materiálov nemáme, pošleme len ostatné objednané materiály, ktoré máme a chýbajúce zašleme po dodaní dodávateľom.

6. Termín dodania

Tovar vyskladňujeme najneskôr do 5 pracovných dní od obdržania objednávky. Pri materiáloch, ktoré nemáme na sklade sa dodacia lehota pohybuje od 2-3 týždňov (ide hlavne o dovozové materiály, kde doba dodania nezávisí od nás a nevieme ju žiaľ ani ovplyvniť).

Ak zásielku neobdržíte po uplynutí 3 týždňov, odporúčame informovať sa u nás telefonicky, prípadne e-mailom.

7. Spôsob dodania

Objednaný tovar zasielame na dobierku kuriérom ,alebo si ho môžete sami vyzdvihnúť na niektorej z vybraných predajní. Ku každej objednávke prikladáme pokladničný doklad, alebo faktúru , ktorá slúži zároveň ako dodací list, prípadne aj najnovšie informácie o novinkách. Pri objednávkach zo zahraničia Vám vopred zašleme faktúru na úhradu a po pripísaní fakturovanej čiastky na náš účet Vám zásielku pošleme doporučene.

Poštovné, balné, platba

8. Doručenie zmluvným prepravcom

Produkty Vám zašleme dôkladne zabalené v kartónoch, ktoré zaisťujú stabilitu a prakticky eliminujú možnosť poškodenia tovaru. Cena:4,20 Eur s DPH / balík- 4 m2- .

Osobný odber na našej prevádzke

Po dohode s operátorom si môžete tovar vyzdvihnúť osobne na ktorejkoľvek z našich prevádzok. Cena: ZADARMO

Dobierka

Platba v hotovosti pri prevzatí zásielky od dopravcu alebo pošty. Zásielková služba prevezme od vás hotovosť a vydá vám tovar. Doplatok za dobierku 0,90 Eur s dph.

Hotovosť pri prevzatí

Pri osobnom prevzatí tovaru v našej prevádzke môžete tiež zaplatiť v hotovosti.

Bankový prevod

Platba bankovým prevodom z akéhokoľvek účtu na základe platobného predpisu, ktorý systém po spracovaní objednávky zašle na Váš kontaktný email. Objednávka nebude vybavená skôr, než bude platba pripísaná na náš účet.
Pokiaľ zvolíte platbu vopred bankovým prevodom, uhraďte celkovú čiastku objednávky podľa inštrukcií z potvrdzovacieho mailu, urýchlite automatické párovanie platby a tým i expedíciu tovaru.

Pri osobnom odbere na niektorej z vybraných predajní poštovné a balné neúčtujeme.

9. Zrušenie objednávky

Zrušenie objednávky pred dodaním tovaru
Vážení zákazníci, nákup cez internet prináša popri nesporných výhodách aj určité nevýhody oproti nákupu v bežnom obchode. Aj napriek množstvu uvádzaných informácií nemáte možnosť si ponúkaný tovar prehliadnuť, prípadne sa môžete pomýliť v objednávke. Z uvedených dôvodov máte možnosť zrušiť objednávku. Musíte tak však urobiť do 24 hodín.

Podmienky zrušenia objednávky

Ak po odoslaní objednávky v priebehu 24 hodín zistíte, že vám objednaný tovar nevyhovuje, prípadne ste sa pomýlili v objednávke, máte možnosť zrušiť objednávku bez uvedenia dôvodu. Zrušenie nám zašlite na e-mailovú adresu: delap@delap.sk . Zašleme Vám potvrdenie o zrušení objednávky.

Zrušenie objednávky pododaním tovaru

V prípade, že objednaný tovar dostanete a zistíte, že vám objednaný tovar nevyhovuje, prípadne ste sa pomýlili v objednávke alebo my sme sa pomýlili pri dodaní, mate v súlade so zákonom č. 108/2000 z.Z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov možnosť objednávku zrušiť do 7 dní od prevzatia tovaru.

Podmienky zrušenia objednávky

Zrušenie nám rovnako zašlite na e-mailovú adresu: delap@delap.sk  Zašleme Vám potvrdenie o zrušení objednávky a prevezmeme od Vás tovar naspäť. Avšak tovar ani jeho obal však nesmie byť porušený .Následne bude s vami dohodnuté náhradné plnenie v rovnakej kvalite a cene. Ak by nebolo možné dohodnúť náhradné plnenie, bude vám zaplatená suma vrátená najneskôr do 15 dní, to však sa nevzťahuje na dopravné náklady .

Vrátené zásielky

Pokiaľ si zákazník nestihol alebo nemohol zásielku prebrať v stanovenom termíne a informuje nás o tomto vopred, zásielku na jeho požiadanie pošleme znova, avšak náklady s tým spojené mu musíme znova účtovať.