Fasádny obklad Stará tehla Antik Základ 4m2

Neohodnotené
Značka: delap

4m2/bal. Delap Flex je ohýbateľný obklad, ktorý si mnoho ľudí obľúbilo vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam, ktorými sú nízka váhaflexibilitavysoká odolnosť a priaznivá cena. Má široké možnosti použitia ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Obklady Delap sú vyrobené z drvených, prírodných kameňov spojené špeciálnym lepidlom. Sú určené ako dekoračný prvok na sokle, fasády, stĺpy a pod. Je ich možné použiť aj v interiéri ako ozdobný prvok na steny, stĺpy, krby, lemovanie okolo okien atď. Delap Flex je predrezaný, ktoré kusy sa osádzajú jednotlivo, hrúbka materiálu je 3-4mm.

Váha balíka: 20kg

Dostupnosť Na dotaz
Kód: 1273090016
66 € 16,50 € / 1 m2
Fasádny obklad Stará tehla Antik Základ 4m2
Neohodnotené
Značka: delap

Delap je to špeciálny ohybný obklad pre vonkajšie i vnútorné použitie, pre celé steny, sokle, stĺpy,krby a pod. Ohybný obklad Delap vytvára vysoko dekoratívny veľmi odolný povrch. Ohybný obklad Delap  z prírodných materiálov.Delap obklady sú vyrobené z drvených, prírodných kameňov spojené špeciálnym lepidlom.
Delap ohybné obklady sú určené, ako dekoračný prvok na sokle, fasády, stĺpy a pod.Delap ohybné obklady je možné použiť aj do interiéru, ako ozdobný prvok na steny, stĺpy, krby, lemovanie okolo okien atď.Delap ohybné obklady majú niekoľko zaujímavých vlastností asi najdôležitejšia je ich váha. 1 m2 váži cca. 3- 3,5 kg a preto je možné lepiť v exteriéri bez výškového obmedzenia. AJ NA ZATEPLENÉ FASÁDY! Klasické štiepané kamene nie je možné nalepiť na polystyrén, ani na minerálne vlákno, pretože sú tažké. Obklady Delap sú preto ideálnym riešením pre takéto účely. Druhým dôležitým faktorom je paropriepustnosť, čo umožňuje lepiť obklady delap aj na staršie objekty. Tretím faktorom je variabilnosť farieb, ktorá je takmer nekonečná. Obklady ponúkajú veľmi široké možnosti použitia, sú paropriepustné, flexibilné, po dokonalom uschnutí aj umývateľné. Rýchla a ľahká manipulácia umožnuje lepiť obklady aj neodborníkom. Ideálne je však, keď realizátor má základné odborné vedomosti. Lepiť sa dá s klasickými lepidlami na obklady a dlažby, v exteriéri treba použiť mrazuvzdorné lepidlá.

Povrch musí byť rovný a hladký, suchý a stabilný, vonku mrazuvzdorný, čistý a odmastený.
Pri obkladaní min. teplota má byť + 5oC. čerstvý obklad chráňme proti dažďu. Pri ohýbaní na rohoch odporúčame zadnú časť obkladu nahriať.
Lepidlo nanášame s ozubenou stierkou v hrúbke asi 4mm, ale nei na veľkú plochu naraz. Lepí sa s klasickými lepidlami na obklady, napr. Univerbau TopFlex, Profi Baustoffe Premium Flex (biele/sivé), alebo mrazuvzdorné flexi lepidlá na obklady. Špáry vyplníme samotným lepidlom.
Lepiť môžeme zvrchu, alebo zospodu.
Obklad stlačme do lepidla tak, aby lepidlo vyšlo na okrajoch. Dbajme na to, aby pod celou plochou obkladu bol spojovací materiál (lepidlo), lebo len tak nám obklad vytvrdne.
Stlačenie obkladu do lepidla vykonávame s gumenným valčekom - jemným prevalcovaním.
Špárovanie začneme, kým lepidlo medzi obkladmi je mäkké (asi po ukončení 0,5-1m2). Spárovací materiál musí siahať až po vrchnú fóliu. Spárovanie bude lepšie vyzerať ak prejdeme špáry ešte raz mokrým štetcom.
Po uschnutí lepidla (24 hod.) odstránime ochrannú fóliu.

Kategória: Imitácia tehly
Hmotnosť: 25 kg
Balenie: 20 kg