Blokátor hrdze 400 ml

Neohodnotené
Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (2 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Kód: 5262
7,25 € 1,81 € / 100 ml
Blokátor hrdze 400 ml
Neohodnotené


CHARAKTERISTIKA A POUŽITIE VÝROBKU:

Jednozložková základná impregnačná farba vytvrdzovaná vzdušnou vlhkosťou je určená na nátery kovov v interiéri i exteriéri. Následnému náterovému systému zaisťuje priľnavosť na problematických miestach (oceľové povrchy so zvyškom hrdze, ľahké a farebné kovy). Vysokú účinnosť má hlavne pri aplikácii vo vlhkom prostredí, kde iné nátery zlyhávajú (napr. podzemné kolektory, kovové nádrže, strešné a mostné konštrukcie). Je vhodná aj pre napúšťanie pórovitých a málo súdržných nasiakavých podkladov ako sú betón, murivo a drevo. Po vytvrdnutí má náter výbornú chemickú odolnosť.

PRÍPRAVA PODKLADU:

Podklad musí byť čistý, suchý, zbavený mastnôt, voľnej hrdze a prachu, mechanicky očistený. Pôvodne natrené povrchy očistite, odmastite a zbavte starých nepriľnavých náterov. Pre overenie kompatibility nového náteru so starým sa odporúča urobiť skušobný náter na ploche 1m2.

RIEDIDLO:

S 6005

ODPORÚČANÝ NÁTEROVÝ POSTUP:

Pred použitím email dôkladne zamiešajte, nemusí sa riediť, je pripravený na použitie. 1-2 nátery farbou HOSTAGRUND BLOKÁTOR HRDZE U 2161 tak, aby celková výsledná hrúbka suchého náterového filmu bola max. 10 mikrónov. Druhú vrstvu je možné nanášať v rozmedzí 2-3 hodín schnutia. (20°C, 50 až 98% relatívnej vzdušnej vlhkosti). Pri napúšťaní nasiakavých podkladov môžete nanášať druhú vrstvu ihneď po vsiaknutí. Pred aplikáciou ďalších náterových látok je podľa aplikačných podmienok nutná technologická prestávka 2 až max. 24 hodín (čím nižšia vrstva náterového filmu a vyššia teplota a relatívna vlhkosť vzduchu, tým rýchlejšie vytvrdzovanie a kratšia technologická prestávka). 1-2 nátery základnou farbou FORMEX ZÁKLAD NA POZINK S 2003 v hrúbke náterového filmu 40-80 micronov. 1-2 nátery emailom INDUSTROL UNIVERZÁL S 2013 v hrúbke náterového filmu 40-80 micronov.

Výdatnosť:

15 - 21,5 m²/ 1 liter podľa savosti podkladu

Kategória: Špeciality
Hmotnosť: 0.5 kg