Primalex Bacteria Resist biely náter proti plesniam

Neohodnotené
Značka: Primalex

PRIMALEX BACTERIA RESIST biely vnútorný náter proti plesniam bráni rastu baktérií a plesní vďaka technológii ACTIVE SILVER TECHNOLOGY. Tento vysoko krycí a odolný biely náter je navrhnutý pre vysoké hygienické štandardy a môže sa použiť na steny a stropy v nemocniciach, klinikách, lekárňach, hoteloch, reštauráciách a iných priestoroch. Je ľahko umyvateľný a odolný voči dezinfekčným prostriedkom a škvrnám, zároveň je stále paropriepustný a môže sa použiť aj v vlhkých miestnostiach.

Balenie
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (2 ks) Skladom - ihneď k odberu (5 ks) Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
21.5.2024 21.5.2024 Zvoľte variant
Kód: 5283/0-2 5283/5 L Zvoľte variant
75,95 € 23,10 € od 23,10 € 75,95 € / 1 ks 23,10 € / 1 ks
Primalex Bacteria Resist biely náter proti plesniam
Neohodnotené
Značka: Primalex

PRIMALEX BACTERIA RESIST biely vnútorný náter proti plesniam je vysoko krycí a odolný biely vnútorný náter novej generácie doplnený o technológiu ACTIVE SILVER TECHNOLOGY, ktorá zamedzuje rastu baktérií a plesní na povrchu náteru.

Poskytuje vysoko umývateľný povrch odolný voči dezinfekčným prípravkom, prachu aj bežným škvrnám. Bol navrhnutý na steny a stropy do miestností, ktoré si vyžadujú vysoké hygienické štandardy. Testované v špecializovanom laboratóriu na bakteriálnu rezistenciu voči MRSA, E-coli a iné. Preto sa obzvlášť odporúča do nemocníc, kliník, lekárskych ordinácií, operačných sál, škôlok, škôl, hotelov a reštaurácií. Použitím vysoko kvalitnej disperzie je náter stále vysoko paropriepustný - nezabraňuje prenikaniu vodných pár. Farbu je možné použiť aj vo vlhkých miestnostiach (kuchyne, kúpeľne, práčovne atď.) kde môže dochádzať k občasnému kontaktu s vodou alebo parouVhodný najmä do viac frekventovaných a zaťažovaných interiérov napr. do nemocníc, kliník, lekárskych ordinácií, operačných sál, škôlok, škôl, hotelov, reštaurácií, športových objektov, technických priestorov, kúpeľní, kuchýň, chodieb, schodíšť, kancelárskych a komerčných priestorov a pod. Vďaka svojej mechanickej odolnosti je vhodný aj na povrchy, kde môže dochádzať k občasnému kontaktu s vodou a parou a na povrchy so zvýšenými nárokmi na hygienu.

Výhody

 • ACTIVE SILVER TECHNOLOGY - odolný voči rastu MRSA a E. coli a ďalším baktériám a plesniam
 • Obsahuje aktívne ióny striebra Ag +
 • Vysoká odolnosť voči dezinfekčným prostriedkom
 • Najvyššia trieda odolnosti odierania za mokra 1
 • Odpudzuje prach, vodu a nečistoty
 • Vynikajúca umyvateľnosť triedy 1
 • Odoláva dezinfekčným prostriedkom
 • Vhodný do interiéru
 • Výdatnosť 12 m²/l
 • Doporučujeme aplikáciu v 2 vrstvách
 • Riedenie podľa nasiakavosti podkladu

Doba schnutia

Pri teplote 20 °C a relatívnej vlhkosti 50 %
Suchý na dotyk: po 2 hodinách
Pretierateľný: po 2 hodinách
Maximálna úroveň mechanickej odolnosti: po 4 týždňoch
Nižšia teplota alebo vyššia vlhkosť vzduchu predĺžujú dobu schnutia.

Príprava podkladu

Všetky povrchy a vybavenie, ktoré nemajú byť znečistené pri maľovaní, dôkladne zakryte. Povrchy pred aplikáciou musia byť pevné, suché, čisté, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a častíc odpudzujúcich farbu.

Nové omietky vápenno-cementové a cementové - Nové minerálne omietky musia byť vyzreté min. 4 týždne. Na takto vyzreté omietky aplikujte základný penetračný náter Primalex UNIVERZÁLNÍ penetrace príp. Primalex PRIMER. Prípadné opravy musia byť dostatočne zatvrdnuté a vyschnuté. Vždy postupujte podľa návodu na použitie na etikete príslušného výrobku.
Sadrové omietky - Sadrové omietky jemne obrúste, očistite od prachu a ošetrite základným náterom - výrobkom Primalex PRIMER popr. Primalex UNIVERZÁLNÍ penetrací podľa návodu na použitie.
Sadrokartónové dosky - Pre zjednotenie nasiakavosti podkladu penetrujte 2 x správne pripravené a v spojoch prebrúsené povrchy (najskôr lokálne vo vytmelených spojoch, následne po min. 2 hodinách po celej ploche) Primalex UNIVERZÁLNÍ penetrací príp. základným náterom Primalex PRIMER podľa návodu na použitie.
Betón, pórobetón - Povrchy s usadenými nečistotami alebo zrnitou vrstvou, ktoré uvoľňujú prach, mechanicky očistite alebo umyte vodou. Po mokrom čistení a pred ďalším ošetrením nechajte plochy dostatočne preschnúť. Základný náter potom vykonajte výrobkom Primalex PRIMER príp. Primalex UNIVERZÁLNÍ penetrací podľa návodu na použitie.
Nenatreté vláknité alebo papierové tapety s reliéfom - Ak povrch spĺňa všeobecne platné základné podmienky, náterovú hmotu je možné nanášať bez potrebného predchádzajúceho ošetrenia a penetrácie.
Staršie súdržné nátery - Pôvodné nátery alebo ich nepriľnavé časti zbavte prachu a mechanických nečistôt. Prípadné mastnoty odstráňte umytím mydlovým roztokom. Drobné defekty opravte Primalex PRÁŠKOVÝM TMELEM alebo Primalex VNITŘNÍ STĚRKOU JEMNOZRNNOU. Väčšie trhliny je potrebné opraviť vhodným akrylátovým tmelom. Opravované povrchy s rozdielnou nasiakavosťou a menej pevné povrchy penetrujte výrobkom Primalex HLOUBKOVÁ penetrace podľa návodu na použitie.
Staršie nesúdržné nátery - Nepriľnavé nátery alebo ich časti dôkladne odstráňte obrúsením, oškrabaním, umytím či použitím kefy. Po mokrom čistení nechajte plochy dostatočne preschnúť. Opravované povrchy s rozdielnou nasiakavosťou a menej pevné povrchy penetrujte výrobkom Primalex HLOUBKOVÁ penetrace podľa návodu na použitie.
Povrchy napadnuté plesňami - Na napadnuté povrchy aplikujte Primalex MYKOSTOP ČISTIČ a nechajte pôsobiť podľa návodu na použitie u výrobku. Zvyšky plesní/húb odstráňte mechanickou cestou za mokra (umytím, zotretím, oškrabaním). Plochy nechajte dostatočne vyschnúť. V tomto prípade použite prípravok Primalex PROTIPLÍSŇOVÁ (FUNGICIDNÍ) penetrace (podľa návodu na použitie). Následne aplikujte finálnu náterovú hmotu s prídavkom Primalex MYKOSTOP PREVENCE (podľa návodu na použitie).
Povrchy so škvrnami od nikotínu, vody, sadzí - Znečistenie od nikotínu a sadzí alebo mastné škvrny umyte vodou s pridaním čistiaceho prostriedku pre domácnosť rozpúšťajúceho tuky a nechajte dostatočne vyschnúť. Zaschnuté škvrny od vody očistite kefou za sucha. Následne použite Primalex UNIVERZÁLNÍ (príp. HLOUBKOVOU) penetrací v kombinácii s náterom Primalex IZOPRIM (podľa návodu na použitie u daného výrobku).

Príprava nátereovvej hmoty

Pred použitím je potrebné náterovú hmotu v obale premiešať (nevmiešať vzduchové bubliny). Následne narieďte podľa tabuľky nižšie a opäť dôkladne premiešajte.

Riedenie: 1. vrstva max. 5 % vody (tj. 0,05 l vody na 1 l farby)*; 2. vrstva neriedená
* podľa nasiakavosti podkladu

Aplikácia

Takto pripravenú náterovú hmotu je možné ihneď nanášať valčekom, štetcom alebo striekaním v 1 - 2 vrstvách pri teplotách +5 až +25°C a rel. vlhkosti vzduchu 40 - 70 %. Druhú vrstvu nanášame neriedenou náterovou hmotou, vždy po dokonalom zaschnutí predchádzajúcej vrstvy. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť vodou pred zaschnutím náteru.

Odporúčané pracovné pomôcky

Náradie pre aplikáciu náterovej hmoty

KVALITNÉ ROVNÉ POVRCHY (hladké štukové omietky)
Polyamidový valček s dĺžkou vlasu max. 12 mm
Valček z mikrovlákna s dĺžkou vlasu 9 - 11 mm

HRUBŠIE POVRCHY (štruktúrované omietky, staršie nerovné omietky, staré maľby, a pod.)
Polyamidový valček s dĺžkou vlasu min. 12 mm
Štetec - prírodné, umelé štetiny alebo ich kombinácia

Dostupné balenie: 2,5 l; 9 l