Primalex farba na radiátory biela 0,75l

Neohodnotené

PRIMALEX farba na radiátory je špeciálna vysoko lesklá syntetická biela farba, odolná voči vysokým teplotám do 100°C a žltnutiu. Vhodná na nátery radiátorov, ohrievačov vody a teplovodných potrubí. Farba zabezpečuje dlhodobé zachovanie belosti a môže sa aplikovať aj bez podkladovej farby.

Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
18.6.2024
Kód: 5178
14,35 € 14,35 € / 1 ks
Primalex farba na radiátory biela 0,75l
Neohodnotené

PRIMALEX farba na radiátory je špeciálna vysoko lesklá syntetická biela farba odolná voči vysokým teplotám do 100°C a žltnutiu. Vyznačuje sa tiež veľmi dobrou priľnavosťou k podkladom a pružnosťou. Aplikujte ju aj bez použitia základného náteru.

Vhodná na nátery radiátorov, ohrievačov vody alebo teplovodných vedení. Náter je určený na povrchy s maximálnou teplotou do 100°C. Použite aj na povrchy, kde je zvýšená požiadavka na dlhodobé zachovanie belosti. Farba nie je určená na nátery, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami, krmivami a pitnou vodou a na nátery detského nábytku a hračiek.

Výhody

  • Teplotne odolná do 100 °C a nežltne
  • Rýchloschnúca
  • Bez intenzívneho zápachu
  • Aplikácia bez základného náteru
  • Výdatnosť 14 - 16 m²/l
  • Odporúčame aplikáciu v 2 vrstvách
  • Neriedi sa, pripravená na okamžité použitie

Doba schnutia

Pri teplote 20 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu 50%
Zaschnutie proti prachu : 3 hodín
Pretierateľnosť: 7,5 hodín
Úplné zaschnutie: 24 hodín
Nižšia teplota a vyššia vlhkosť vzduchu predĺžujú dobu schnutia.

Príprava podkladu

Povrch kovu pred aplikáciou musí byť čistý, dokonale vybrúsený, zbavený prachu a mastnoty.

Natreté súdržné povrchy - dôkladne očistiť od nečistôt, prachu a mastnoty. Následne povrch zdrsniť brúsnym papierom (alebo použiť brúsiace zariadenie najlepšie s odsávaním).
Nové kovové povrchy - dokonale vybrúste, očistite a zbavte prachu. Nie je potrebné aplikovať základný náter, ale pre zvýšenie životnosti odporúčame najskôr natrieť 1 - 2 vrstvami Primalex Antikoróznou farbou syntetickou.
Staré, popraskané a olupujúce sa nátery - úplne ich odstráňte (odstraňovačom starých náterov - BONDEX Univerzálny odstraňovač). Potom podklad opäť obrúsiť do hladka a očistiť. Nie je potrebné aplikovať základný náter, ale pre zvýšenie životnosti odporúčame najskôr natrieť 1 - 2 vrstvami Primalex Antikoróznou farbou syntetickou.

Príprava náterovej hmoty

Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte tak, aby na dne nezostala usadenina. Zároveň ju premiešavajte aj počas aplikácie. Potrebné množstvo farby vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Po otvorení originálnych obalov odporúčame obsah spotrebovať čo najskôr. Nepoužitú farbu udržiavajte v utesnenom obale s čo najmenšou vrstvou vzduchu nad hladinou.

Riedenie: pripravená na okamžité použitie (bez riedenia).

Aplikácia

Na správne pripravené povrchy (viď Príprava podkladu) môžete aplikovať Primalex Farbu na radiátory v 1 - 2 vrstvách a to najlepšie mäkkým štetcom alebo valčekom (viď Odporúčané pracovné prostriedky). Používajte krížový náter pri teplote +10°C až +25°C. Interval medzi jednotlivými vrstvami v prípade spôsobu „mokrý na mokrý“ je do 3 hodín, alebo po dokonalom zaschnutí t.j. 7,5 hodiny (pri štandardných podmienkach T = 23°C a relatívnej vlhkosti vzduchu 50%). Povrchy (akékoľvek v dosahu), ktoré nemajú byť znečistené, pred zahájením práce dôkladne zakryte. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky umyte ihneď po skončení prác syntetickým riedidlom S6006 alebo aj S6001.

Kategória: Farby na kov
Hmotnosť: 1 kg