Primalex lazúra 3v1 borovica 0,75 l

Neohodnotené

expirácia 5/2024

Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (1 ks)
Môžeme doručiť do:
19.6.2024
Kód: 4971
13,10 € –50 % 6,55 € 9,36 € / 1 l
Primalex lazúra 3v1 borovica 0,75 l
Neohodnotené
primalex lazura a napustadlo 3v1 ceder libanon
Akcia
13,10 € –50 %

PRIMALEX LAZURA & napúšťadlo 3v1 na drevo farebná ponúka unikátnu ochranu drevených povrchov v exteriéri. Jedinečným spôsobom spája dekoratívne a zároveň impregnačné účinky náteru, ktoré vďaka obsahu aktívnych a vysoko účinných látok zabezpečujú dokonalú prevenciu a ochranu proti zamodraniu dreva, drevokaznému hmyzu a hubám.

Dostáva sa ľahko a hlboko do vnútorných vrstiev. Zabraňuje prenikaniu vlhkosti do dreva a predchádza tak vzniku plesne a hniloby. Okrem toho lazúra ochraňuje drevo pred účinkami UV žiarenia a zvýrazňuje jeho kresbu. Neodlupuje sa, nepraská a následné ošetrenie dreva je možné bez brúsenia. Vybrané odtiene prirodzene dokresľujú jedinečnú štruktúru s letokruhmi a zvýrazňujú nadčasovú eleganciu tohto nenahraditeľného materiálu.

Vhodná na nátery záhradných domčekov, altánkov, chát, pergol, plotov, drevených podhľadov, konštrukcií a stavebných prvkov. Lazúra nie je určená na nátery, ktoré prichádzajú do priameho kontaktu s potravinami, krmivami a pitnou vodou a ani na nátery detského nábytku a hračiek.

Výhody

  • Úplná ochrana dreva pred hubami, drevokazným hmyzom a modrinou
  • Zvýrazňuje kresbu dreva
  • Chrání pred UV žiarením
  • Vhodná do exteriéru
  • Výdatnosť 15 - 17 m²/l
  • Odporúčame aplikovať vo 2 - 3 vrstvách
  • Neriedi sa, pripravená na okamžité použitie

Doba schnutia

Pri teplote + 23°C a relatívnej vlhkosti vzduchu 65%
„Mokrý do mokrého“: 4 hodín
Pretierateľnosť: 7 hodín
Úplné zaschnutie: 12 hodín
Nižšia teplota a vyššia vlhkosť vzduchu alebo dreva môžu predĺžiť dobu schnutia.

Príprava podkladu

Povrch dreva pred aplikáciou musí byť čistý, dokonale vybrúsený a zbavený prachu. Povrchy, ktoré už boli predtým natierané tenkovrstvou lazúrou a ktoré sú v dobrom stave (tzn. pôvodný náter sa neolupuje a nepraská) očistite a jemne prebrúste brúsnym papierom. Poškodené alebo nekvalitné nátery odstráňte. Požadovaná vlhkosť dreva max. 12%.

Nové drevené povrchy - dokonale (do hladka) vybrúste, očistite a zbavte prachu. Prípadné živice z povrchu odstráňte vymytím vhodným rozpúšťadlom.
Staré, popraskané a olupujúce sa nátery - úplne ich odstráňte (obrúsením, tryskaním, teplovzdušnou pištoľou alebo odstraňovačom starých náterov). Potom podklad opäť obrúste do hladka a očistite.
Súdržné povrchy natreté tenkovrstvými lazúrami - dôkladne očistite od nečistôt, prachu a mastnoty (v exteriéri od prípadných rias, plesní a machu).

Príprava náterovej hmoty

Pred použitím lazúru v obale dôkladne premiešajte tak, aby na dne nezostala usadenina. Zároveň ju premiešavajte aj počas aplikácie. Potrebné množstvo lazúry vypočítajte podľa výmery jednotlivých plôch a údajov o priemernej výdatnosti. Po otvorení originálnych obalov odporúčame obsah spotrebovať čo najskôr. Nepoužitú lazúru udržiavajte v utesnenom obale s čo najmenšou vrstvou vzduchu nad hladinou.

Riedenie: Pripravená na okamžité použitie (bez riedenia).

Aplikácia

Na správne pripravené povrchy (viď Príprava podkladu) môžete aplikovať Primalex Lazúru & Napúšťadlo 3v1 v 2 - 3 vrstvách (s ohľadom na charakter a druh dreva) a to najlepšie mäkkým štetcom (viď Odporúčané pracovné prostriedky) v smere vlákien pri teplote +10°C až +30°C. Interval medzi jednotlivými vrstvami je 7 hodín (pri štandardných podmienkach T = 23°C a relatívnej vlhkosti vzduchu 50%). Nátery neaplikujte počas mrazu alebo ak je pravdepodobnosť, že bude pršať.

Povrchy (akékoľvek v dosahu), ktoré nemajú byť znečistené, odporúčame pred zahájením práce dôkladne zakryť. Znečistené miesta, náradie a pracovné pomôcky je potrebné umyť ihneď po skončení prác syntetickým riedidlom S6006.

Kategória: Akcia / Výpredaj
Hmotnosť: 1.3 kg