Primalex ULTRA Beton Farba:

Neohodnotené
Značka: Primalex
Balenie
Farba
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (1 ks) Skladom - ihneď k odberu (>5 ks) Skladom - ihneď k odberu (4 ks) Zvoľte variant
Môžeme doručiť do:
19.6.2024 19.6.2024 19.6.2024 Zvoľte variant
Kód: 424100 424095 424094 Zvoľte variant
68,10 € 13,50 € 13,50 € od 13,50 €
Primalex ULTRA Beton Farba:
Neohodnotené
Značka: Primalex

Ideálny na betónové podlahy a steny v interiéri aj exteriéri ako sú garáže, pivnice, sklady, priemyselné haly, prístrešky pre autá, verandy, schodištia atď., ale aj bazény a fontány. Vhodný na vonkajšie použitie na zvýraznenie chodníkov, parkovacích miest a iných vodorovných označení. Použitie v novostavbách, ako aj na renováciu súčasných náterov.

Výhody

  • Vhodná na nátery podláh garáží, skladov, pivníc i bazénov
  • Protišmykový a pololesklý povrch
  • Vysoká odolnosť voči vode ale aj chemikáliám
  • Extrémna trvanlivosť
  • Excelentná priľnavosť k podkladu
  • Výdatnosť 10 m²/l
  • Odporúčame aplikáciu v 2 - 3 vrstvách
  • Riedenie podľa typu a nasiakavosti podkladu

Doba schnutia

Pri teplote 20 ° C a rel. vlhkosti vzduchu 50%
Proti prachu: po 4 hodinách
Pretierateľný: po 8 hodinách
Prechodná po 3 dňoch, cestná premávka (plná mechanická a chemická zaťaženosť) po 14 dňoch.
Zníženie teploty alebo zvýšenie vlhkosti vzduchu môže predĺžiť dobu schnutia.

Príprava podkladu

Podklad musí byť pred aplikáciou nasiakavý, nie gletovaný, súdržný, čistý, suchý, zbavený mastnoty, prachu a iných nečistôt. Povrch musí byt vyzretý minimálne 4 týždne, so zvyškovou vlhkosťou max. 10 %. (betónové povrchy max. 5 %; anhydridové podklady max. 0,5 % zvyškovej vlhkosti). V prípade, že povrchová vrstva nemá dostatočnú pevnosť v ťahu (min. 1,5 MPa), vrstvu mechanicky odstráňte vhodnou technikou (pieskovaním alebo frézovaním). Uvoľnené a nesúdržné nátery odstráňte až na nosný podklad. Podklady, ktoré boli predtým natierané, zdrsnite, odmastite, následne umyte čistou vodou a vysušte. Pred nanášaním farby je vhodné urobiť skúšku priľnavosti k podkladu. Veľmi hladký povrch je potrebné pred aplikáciou zbrúsiť brúsnym papierom č. 40, aby sa dosiahla požadovaná úroveň priľnavosti. Aplikáciu na stierkové a samonivelačné podlahy konzultujte s technickým oddelením.

Aplikácia

Obsah pred aplikáciou dôkladne rozmiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Aplikujte v rovnomernej vrstve štetcom, valčekom alebo striekaním minimálne v 2 - 3 vrstvách. Na náter prvej (základnej) vrstvy rozrieďte farbu riedidlom S6006 v množstve do 15 %. Ďalšie vrstvy nanášajte vždy min. po 8 hodinách už neriedenou farbou. V prípade, že na povrch použijete viac než jedno balenie, pred použitím ich navzájom zmiešajte. Teplota podkladu a okolia nesmie klesnúť pod 10 °C a relatívna vlhkosť vzduchu nesmie byť vyššia než 80 %. Aplikačné zariadenie, náradie a pomôcky po skončení prác ihneď umyte vhodným syntetickým riedidlom, napr. S6006.

Odporúčané pracovné prostriedky

Náradie pre aplikáciu

Štetec - s prírodnými alebo umelými štetinami alebo ich kombinácia;
Valček - mikrovlákno alebo velúr;

Dostupné balenia: 0,75 l; 5 l

Kategória: Farby na betón
Balenie: 5 l, 0,75 l
Farba: Modrá, Biela, Bordová