Bondex tvrdý voskový olej 0,75l

Neohodnotené
Značka: Bondex

BONDEX TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ na drevo je bezfarebný interiérový olej, ktorý chráni a zdobí drevo. Je vodeodolnýodolný proti oderu a žltnutiu povrchu. Vytvára povrch s otvorenými pórmi a nepraská. Môže sa použiť na silno zaťažované drevené plochy, ako sú podlahy, schody, nábytok a hračky, a tiež na terakotu, kameňovú dlažbu a všetky savé podklady. Nevyžaduje žiadnu základnú vrstvu a spĺňa európsky štandard EN 71-3 pre nátery detských hračiek.

Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (1 ks)
Môžeme doručiť do:
6.3.2024
Kód: 5166
27,55 € 27,55 € / 1 ks
Bondex tvrdý voskový olej 0,75l
Neohodnotené
Značka: Bondex

BONDEX TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ na drevo je tvrdý interiérový olej bezfarebný určený na ochranu aj dekoráciu dreva s matným povrchom. Odolný voči oderu, vodeodolný a súčasne zabraňuje žltnutiu povrchu. Oživuje prirodzenú štruktúru dreva a zvýrazňuje jeho prirodzený odtieň.

Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou proti škvrnám od potravín podľa normy DIN 68861 (káva, červené víno, ovocné šťavy, pivo aj cola atď.). Vytvára povrch s otvorenými pórmi, ktorý však nepraská. Pred voskovým olejom nie je potrebné použiť žiadny základný náter. Ideálny na silne zaťažované drevené plochy, výrobky na báze dreva (OSB dosky), podlahy, schody, nábytok a hračky. Vhodný tiež na terakotu a kameninovú dlažbu ale aj všetky nasiakavé podklady. Zaschnutý náter spĺňa európsky štandard EN 71-3 na nátery detských hračiek.

Výhody

  • Vysoká mechanická odolnosť
  • Certifikovaný na nátery detských hračiek podľa normy EN 71-3
  • Jednoduchá aplikácia
  • Odolný voči oderu, prenikaniu vody a žltnutiu povrchu
  • Veľmi dobrá odolnosť voči škvrnám od potravín podľa normy DIN 68861
  • Vhodný na stále zaťažené plochy
  • Výdatnosť 25 m²/l
  • Odporúčame naniesť v 2 vrstvách
  • Neriedi sa, pripravený na okamžité použitie

Doba schnutia

Pri teplote +20°C a relatívnej vlhkosti 50 - 55%
Zasychanie proti prachu: po 6 hodinách
Pretierateľný: po 16 hodinách
Úplne suchý: po 24 hodinách
Zaťažiteľnosť: po 7 - 14 dňoch
Nižšia teplota, vyššia vlhkosť vzduchu alebo dreva predlžujú dobu schnutia.

Príprava podkladu

Podklad pred aplikáciou vybrúste do hladka, aby bol suchý, čistý, zbavený mastnoty, oleja, vosku ale aj živice (tieto miesta vymyte vhodným prostriedkom napr. nitro riedidlo). Vrstvy starých náterov a lakov z povrchu odstráňte dôkladným obrúsením až na čisté drevo brúsnym papierom alebo brúsnou hubkou (zrnitosť č. 60 - 80). Vlhkosť dreva max. 14%.

Aplikácia

Obsah pred aplikáciou dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny). Výrobok pripravený na okamžité použitie. Neriedi sa! Na neošetrené drevené povrchy aplikujte olej rovnomerne v 2 tenkých vrstvách štetcom alebo valčekom v smere vlákien dreva a nechajte dokonale vsiaknuť. Po cca 15 min. nevsiaknuté množstvo oleja zotrite (osušte) čistou handričkou alebo špongiou. Aplikujte pri teplote min. +16°C. Pri nižších teplotách dochádza k spomaleniu schnutia. Medzi jednotlivými vrstvami náter zľahka prebrúste jemným brúsnym papierom alebo brúsnou hubkou (zrnitosť 150 – 180) a očistite od prachu. Aplikácia ďalších vrstiev je závislá od nasiakavosti povrchu. V prípade veľmi nasiakavých povrchov čelných strán dreva s rezom je potrebné aplikovať ďalšiu vrstvu až do nasýtenia povrchu. Olejom upravovaný povrch si vyžaduje aj pravidelnú údržbu, preto malé poškodenia ihneď opravte a predĺžite tak jeho trvanlivosť. Pred aplikáciou vždy vykonajte skúšobný náter. Počas nanášania a schnutia produktu zabezpečte dostatočné vetranie.

Kategória: Farby na drevo
Hmotnosť: 1 kg