Primalex UV Latex latexová farba biela 0,8kg

Neohodnotené
Značka: Primalex

Matný, žiarivo biely  náter s vysokou odolnosťou voči oderu za mokra a umývateľnosťou . Má vynikajúcu paropriepustnosť a kryciu schopnosť. Náter nežltne, ľahko sa aplikuje a vďaka svojmu nezávadnému zloženiu je šetrný k životnému prostrediu.

  • Žiarivo biely náter (90% BaSO4)
  • Vysoká oteruvzdornosť a  Vysoká umývateľnosť 
  • Vynikajúca paropriepustnosť a krycia schopnosť
  • Ľahká aplikácia a priľnavosť k podkladu
  • Odolnosť voči UV žiareniu
Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (4 ks)
Môžeme doručiť do:
19.6.2024
Kód: 5293
3,95 € 3,95 € / 1 ks
Primalex UV Latex latexová farba biela 0,8kg
Neohodnotené
Značka: Primalex

Latexová biela farba Primalex UV LATEX je matný, žiarivo biely (nad 90 % BaSO4) náter s vysokou odolnosťou voči oderu za mokra a umývateľnosťou (trieda 2). Má vynikajúcu paropriepustnosť a kryciu schopnosť. Náter nežltne, ľahko sa aplikuje a vďaka svojmu nezávadnému zloženiu je šetrný k životnému prostrediu.

Je určený na dekoračné nátery omietok, betónu , odľahčených stavebných hmôt, muriva, cement vláknitých, drevotrieskových a sadrokartónových dosiek, dreva, papiera a podobných materiálov v interiéri a exteriéri. Pred použitím náterovú hmotu v obale dôkladne premiešajte (nevmiešať vzduchové bubliny).

V exteriéri je Latexová biela farba Primalex UV LATEX vhodný na miesta, ktoré nie sú vystavené priamym poveternostným vplyvom. Odporúčané aj na označenie plôch športovísk a ihrísk.

Všetky povrchy a zariadenie, ktoré nemajú byť znečistené, dôkladne zakryte. Povrchy určené k maľbe musia byť pevné, suché, zbavené nečistôt, vosku, mastnoty a farbu odpudzujúcich častíc. Nové omietky vápenno-cementové a cementové – Musia byť vyzreté min. 4 týždne. Na takto vyzreté omietky aplikujte základný penetračný náter. Vždy postupujte podľa návodu na použitie na etikete príslušného výrobku.

Sadrové omietky – S vyhladenou vrstvou jemne obrúste, očistite od prachu a ošetrite základným náterom.

Sadrokartónové dosky – Správne pripravené a v spojoch prebrúsené sadrokartónové povrchy penetrujte 2x (najprv lokálne vo vytmelených spojoch, následne po min. 2 hodinách celoplošne) pre
zjednotenie nasiakavosti podkladov.

Betón, pórobetón – Povrchy s usadenými nečistotami alebo zrnitou vrstvou, ktoré uvoľňujú prach, mechanicky očistite alebo umyte vodou. Po mokrom čistení a pred ďalším ošetrením nechajte plochy dostatočne preschnúť. Základný náter potom vykonajte prípravkom.

Nenatreté vláknité alebo papierové tapety s reliéfom – Ak povrch spĺňa všeobecne platné základné podmienky, náterovú hmotu je možné nanášať bez potrebného predchádzajúceho
ošetrenia a penetrácie.

 

  • Žiarivo biely náter (90% BaSO4)
  • Vysoká oteruvzdornosť a  Vysoká umývateľnosť
  • Vynikajúca paropriepustnosť a krycia schopnosť
  • Ľahká aplikácia a priľnavosť k podkladu
  • Odolnosť voči UV žiareniu

Výdatnosť :  9 – 11 m2/kg v 1 vrstve

Kategória: Interiérové farby
Hmotnosť: 1 kg