Rimano Uni 6-30 25kg

Neohodnotené

Hladená sadrová omietka pre ručné spracovanie

Dostupnosť Skladom - ihneď k odberu (4 ks)
Môžeme doručiť do:
17.7.2024
Kód: 5377
20,10 € 20,10 € / 1 ks
Rimano Uni 6-30 25kg
Neohodnotené

VIAC O PRODUKTE

Rimano UNI je hladená sadrová omietka pre ručné spracovanie. Chemicky sa jedná o zmes hemihydrátu síranu vápenatého, vápenného hydrátu, perlitu a prísad na zlepšenie spracovania a priľnavosti.

POUŽITIE

Rimano UNI je hladká sadrová omietka, vhodná pre ručné omietanie betónu, stabilného muriva a plášťových betónových konštrukcií na stenách a stropoch, v interiéroch so štandardnou vzdušnou vlhkosťou vrátane domácich kuchýň a kúpeľní. Pri omietaní na hladké betónové plochy musí byť najskôr použitý penetračný náter Rikombi–Kontakt.

Odporučená hrúbka omietky je 6 – 30 mm.

SPRACOVANIE OMIETKY

Zmes omietky sa vsype do čistej vody a po cca troch minútach sa rozmieša do hladka ručne alebo elektrickou metlou. Pred prácou so sadrovými omietkami je potrebné omietané povrchy dobre očistiť a dodržať pravidlá pre prácu so sadrovými omietkami a a stierkami. Po dobu spracovateľnosti, ktorá je udaná na balení sú zachované parametre spracovania (zmesové pomery, doba spracovateľnosti) podľa údajov výrobcu. Po uvedenej dobe spracovateľnosti sa môžu parametre spracovania odchyľovať od údajov výrobcu. Aj napriek tomu, pokiaľ je materiál správne skladovaný a spracovaný do 48 mesiacov od dátumu výroby, zostávajú zachované požadované parametre konečnej funkcie v stavbe (prídržnosť, pevnosť).

SKLADOVANIE OMIETKY

Produkt je nutné skladovať v suchom prostredí. Pôsobením vlhkosti na produkt pred jeho spracovaním môže nastať zmena fyzikálnych vlastností omietky, resp. zníženie reaktívnosti s vodou. K ochrane produktu počas alebo pred jeho spracovaním je nutné otvorené, alebo porušené vrecia náležite ochrániť pred pôsobením vzdušnej vlhkosti.
Omietka Rimano UNI obsahuje dráždivé látky, ktoré predstavujú nebezpečie pre oči. Pri kontakte s očami ich dôkladne vypláchnite vodou a vyhľadajte lekára. Ukladajte mimo dosahu detí.

Kategória: Stierky a štuky
Hmotnosť: 25 kg